Vorige week werd ‘Bes boven Bes’ gepresenteerd, het gloednieuwe boek van wilde plantenkenner Ria Loohuizen.
Bes boven Bes
Ria Loohuizen is specialist op het gebied van eten uit het wild, al eerder schreef ze boeken over kastanjes, vlierbessen, kweeperen, mispels, vijgen en paddenstoelen.
En nu is daar 'Bes boven Bes' aan toegevoegd, waarin dertig soorten wilde en gekweekte bessen, bramen en bottels aan bod komen en waarvoor ook nog eens honderd lekkere recepten worden gegeven.
Duidelijk worden de verschillende wilde bessen besproken en ook de foto's maken u wegwijs in dit wilde traject.
Ook krijgt u tips hoe en wanneer u deze producten kunt oogsten, waar u ze kunt vinden, hoe u ze zelf kunt telen en natuurlijk wat u er mee kunt doen.
Wat dacht u van varkenskarbonades met kruisbessen, gehaktballen met krenten, salade met gerookte eend en bramendressing, vlierbessen-appelchutney, rozenbottelgelei, jeneverbesconfituur en muffins met bosbessen.
Ook als u een beetje huivert om uit het wild te eten is dit een heerlijk boek, want van geteelde bessen die u bij de groenteman vindt, worden voldoende recepten gegeven. En u kunt natuurlijk ook met de voorgeschreven bessen variëren.
Bes boven Bes van Fontaine Uitgevers is te koop bij de boekhandel voor € 19,95 (ISBN 978 90 5956 452 7).