Misschien is het wat ongewoon om een ‘broodje’ als voorgerecht te serveren, maar in Italië heb ik vaak verrukkelijke bruschetta gegeten als eerste gang, soms heel royaal belegd en soms heel pover met alleen knoflook, zeezout en de lekkerste olijfolie.
Deze versie met venkel, uien en olijven is heel gemakkelijk te maken en het grote voordeel is dat je het beleg van tevoren kunt bereiden, voor serveren hoef je het alleen nog even zacht te verwarmen en het brood te roosteren.
Serveer het met een toef salade, heerlijk fris en het ziet er ook direct leuk uit.
Als groene blaadjes kun je rucola, waterkers of winterpostelein gebruiken of wat malse slablaadjes en maak deze aan met een beetje vinaigrette (zie recept avocado met vinaigrette).
Er kan ook nog een plak rauwe ham of mortadella op, maar dan is het geen vegetarisch gerechtje meer.

voorgerechten

Bruschetta met venkel, ui en olijven

INGREDIENTEN
  • 2 middelgrote uien
  • 2 flinke venkelknollen
  • 1 eetlepel olijfolie
  • 15 gram roomboter
  • 4 eetlepels groentebouillon
  • 10 zwarte olijven, ontpit
  • zout en peper
  • 4 grote plakken ambachtelijk brood van circa 1 centimeter dik
BEREIDING

Halveer de gepelde uien en snijd ze in dunne halve ringen, snijd de venkel in reepjes.
Verhit de olie met de boter en bak hierin de uien met de venkel 40-50 minuten op zacht vuur.
Roer regelmatig, de groenten mogen goudbruin kleuren, maar let op dat ze niet verbranden.
Voeg de bouillon toe en de in plakjes gesneden olijven en verwarm nog even tot het vocht verdampt is.
Breng op smaak met zout en peper.
Rooster de plakjes brood en serveer het venkelmengsel erop.
Lekker met een toef salade, zoals hierboven beschreven.

Voor 4 personen

Geef een reactie