Paprika’s roosteren
Het gebeurt vrijwel nooit dat het vuur gedoofd is als de barbecue zijn einde kent. En van deze laatste gloeiende kooltjes maak ik graag dankbaar gebruik en rooster er paprika’s op die ik de volgende dag in een heerlijke salade gebruik.
De smakelijke paprika wordt nog veel lekkerder na het roosteren, maar een nog groter voordeel is dat je het velletje verwijdert, waardoor de paprika beter te verdragen is.
Roosteren kan op gloeiende kooltjes, in de oven of onder de grill en, aan een vork geprikt, in de gasvlam. Dit laatste gaat het snelst, maar is niet handig als je veel paprika’s wilt roosteren.
voorgerechten
Salade met geroosterde paprika
- 4 grote rode (gele of oranje) paprika’s
- zout, peper
- flinke scheut olijfolie
- 4-8 ansjovisfilets
- enkele basilicumblaadjes
- eventueel 1-2 eetlepels kleine kappertjes
Leg de paprika’s zolang op het rooster van de barbecue tot het vel blazen gaat vertonen en zwart geblakerd wordt. Keer de paprika’s regelmatig, zodat het vel rondom gelijkmatig verkleurt.
Leg de paprika’s in een schaal, dek deze goed af met plasticfolie en laat de paprika’s afkoelen. Verwijder daarna het vel en de zaadjes en zaadlijsten.
Snijd de paprika’s in repen en leg deze op een schaal, bestrooi ze met wat zout en peper en schenk er de olijfolie over.
Spoel de ansjovisfilets eventueel even onder de koude kraan, dep ze droog, halveer ze en leg ze op de paprika. Verdeel ook de basilicum en uitgelekte kappertjes erover.
Voor 4-6 personen
Paprika’s in de oven roosteren
Leg de paprika’s in een braadslede en rooster ze 30-40 minuten in een voorverwarmde oven op 225°C, keer ze halverwege.
Het vel zal niet zo zwart blakeren als op houtskoolvuur, maar er treedt wel verkleuring op en ook zullen er blazen verschijnen.
Laat ze op dezelfde manier afkoelen als hierboven beschreven staat.